آینه

حتمن برای شما عزیزان هم پیش آمده است که گاهی مجبور به انجام اموری بشوید که به هیچ وجه تمایلی به انجام آن ها ندارید و چیزی به غیر از میل باطنیِ ، دلیلی برای انجام آن هاست . مثلن عده ی بسیار بسیار قلیلی از دانشجویان هستند که چندان هم مایل به ادامه ی تحصیلات عالیه نبوده،  به دلایلی همچون جست و جوی آینده ی شغلی مناسب ، پیدا کردن خواستگاری در خور، راضی نگه داشتن پدر و مادر ، کسب منزلت اجتماعی شایسته و یا احیانا گرفتن جزوه ای از هم کلاسی محترمه ی خود پا در عرصه ی علم و دانش گذاشته و در این سنگر جهاد می کنند . 

باید توجه داشت که به تناسب همین دلایل و موجه بودن آن هاست که هدف شکل می گیرد و فرد انگیزه ای برای انجام آن کار به دست می آورد . اما همانطور که عرض شد میزان بزرگی و یا کوچکی انگیزه متناسب است با موجه بودن دلیل انجام آن کار.

این توضیحات ابتدایی را دادم که دوستان درک کنند کاری که من زین پس مجبور به انجام آن هستم تا چه حد سخت و طاقت فرسا و از سراجبار است . اما آن کار چیست؟ عرض می شود:

نمی دانم عزیزان برادر یا خواهر کوچک تری دارند یا خیر ولی حتمن در جریان هستید که وقتی کودکی شروع به توصیف و شرح چیزی می کند متوجه شدن توضیحاتِ آن کوچکِ خود بزرگ پندار تا چه اندازه دشوار و گاه غیرممکن می شود . و مشکلی که من با آن روبه رو شده ام نیز همین است . اخیرن شبکه ی جوان که همان طور که از اسمش هم پیداست با قشر خردسال جامعه کاری هم ندارد شروع به پخش برنامه ای اجتماعی به نام «آینه» کرده که از قضا باب طبع برادر خردسال بنده واقع شده است . با خود می گویید مشکل کار کجاست ؟ باید جای من باشید تا بفهمید وقتی اخوی برایم از آن برنامه می گوید و من هم هیچ نمی فهمم چه مکافاتی است . فی المثل همین دیروز بود که اخوی به مدت نیم ساعت داشتند از آن برنامه ی 15 دقیقه ای می گفتند. توضیحات عاقا که تمام شد و من هنوز در خوشحالی پشت سر گذاشتن این خان پشتک و بارو می زدم که دیدم اخوی بسیار عصبانی و برافروخته به نظر می رسند به به هیچ وجه حاضر به دیدن هیکل نحس حقیر نیست .در تحقیقات و پرس و جوهای بعدی بود که مشخص گشت گویا محتوای برنامه ی قبلی آینه طنز بوده و اینجانب می بایست پس از توضیحات جاااامع اخوی می خندیده ام که متأسفانه به علت بدی آنالیز صورت گرفته از توضیحات این بزرگوار ، قیافه ی حقیر عاری از هرگونه احساسی باقی مانده و همین امیر نیز موجبات ناراحتی این بزرگوار را فراهم آورده است . لهذا تصمیم بر این شد به منظور جلوگیری از این مشکلات زین پس دیدن برنامه ی آینه در رأس برنامه ی اینجانب قرار گیرد. و این است همان کار اجباری :(

پ.ن 1 : در همین جا مراتب عذرخواهی خود را به عاقای برادر اعلام می کنم؛ باشد که مورد پذیرش ایشان قرار گیرد که از قدیم گفته اند بخشش از بزرگان است.

پ.ن 2 :اگر دوستان از ساعت پخش این برنامه ی برادر پسند ما خبر دارند لطف می کنند اگر آن ساعات کذایی را به این بخت برگشته اطلاع دهند.

پ.ن 3 : آن قسمتی از متن که در آن به "برنامه ی خود" اشاره کردم احیانن موجب سوء تفاهم کسی نشود؛ «برنامه ی من » عبارتی موهومی ست که اینجانب گه گاه برای کلاس استعمالش می کنم و هیچ کاربرد دیگری ندارد. 

/ 2 نظر / 14 بازدید
raha

سلام شبکه جوان؟؟؟ماله تلویزیونه؟؟؟؟؟رادیو؟؟؟؟؟هیچ کدوم؟؟؟؟؟همه موارد؟؟؟؟؟ جالب نوشته بودین[لبخند]

raha

راستی اون متنی که درباره ی امام علی بود ناقص اومده اگه لطف کنین و در یک نظر دیگه کاملش کنین ممنون میشم